Aktuality


Stolní tenis

přidáno: 15. 11. 2018 6:20, autor: Jiří Kopárek

Vážení rodiče,

letos jsme dětem nabídli kroužek stolního tenisu. Zájem byl tak vysoký, že jsme museli děti rozdělit do dvou termínů.

Rozhodli jsme se na takový zájem reagovat a navázali jsme spolupráci přímo s oddílem stolního tenisu TJ Slovan K. Vary. Oni rádi využijí možností naší tělocvičny a my naopak můžeme dětem nabídnout skutečné tréninky pod vedením aktivních hráčů.

Děti, jejichž zájem vydrží a budou pravidelně trénovat, by byly během 2. pololetí do oddílu registrovány a staly by se hráči s možností účasti na soutěžích a turnajích.

Oficiální tréninky TJ Slovan K. Vary v tělocvičně ZŠ 1. máje – Dvory:

Pondělí -  15,00 – 17,00

Čtvrtek -   15,30 – 17,30

První trénink proběhne ve čtvrtek 1.11.

Prozatím bude vše probíhat bez jakýchkoliv příspěvků.

 

Pokud byste měli zájem, můžete se hlásit na email posta@koladvory.cz ,

telefonu školy 353563426 nebo přímo ve škole u vrátného, pana Grygara.

Informace pro rodiče a žáky 6. tříd - testování SCIO

přidáno: 2. 10. 2018 14:29, autor: Pavel Wolf   [ aktualizováno 2. 10. 2018 14:31 ]

Milí žáci a vážení rodiče,
v příštím týdnu proběhne testování žáků 6. tříd s využitím elektronicky vyplňovaných testů z oblastí českého jazyka, matematiky a obecně studijních předpokladů. Součástí testování pro žáky připraven krátký dotazník a také rodiče budou mít možnost vyplnění "rodičovského" dotazníku z domova. Všechny potřebné informace a instrukce, včetně přístupových údajů pro vyplnění dotazníku rodiči, žáci včas obdrží od svých třídních učitelů a pedagogů přítomných u vlastního testování. Níže jsou přiloženy základní instrukce k testování společnosti SCIO.

  

Pozvánka na konferenci INTERNETEM BEZPEČNĚ 2018

přidáno: 26. 9. 2018 3:49, autor: Jiří Kopárek

Pozvánka na konferenci  INTERNETEM  BEZPEČNĚ 2018

 

Chcete se dozvědět, jaké jsou nejaktuálnější kybernetické hrozby, co dělat v případě ohrožení? Jsou Vaše děti závislé na IT technologiích – sociálních sítích, on-line hrách atd.?  Chcete se dozvědět, jak se chránit v kyberpostoru a hlavně, jak ochránit své děti, co dělat s jejich závislostí? 

 

Srdečně Vás zveme  na konferenci INTERNETEM BEZPEČNĚ 2018, která se bude konat ve čtvrtek 25. října 2018 v hotelu Thermal v Karlových Varech. Konference se koná pod záštitou hejtmanky Karlovarského kraje Mgr. Jany Mračkové Vildumetzové, za podpory Odboru bezpečnosti a krizového řízení Krajského úřadu Karlovarského kraje.

 

Hlavním organizátorem konference je karlovarský spolek you connected, jehož hlavní činností je vzdělávání uživatelů zaměřené na bezpečný pohyb v online prostředí.

 

PRO ODBORNOU VEŘEJNOST – DOPOLEDNE (9-14 HODIN):

Dopolední blok konference bude určen pro odbornou veřejnost, především pro ředitele škol, pedagogy, preventisty na školách, zaměstnance OSPOD, psychology, vychovatele, pěstouny, osoby pečující o děti v dětských domovech a SOS vesničkách, zástupce měst a obcí, IT specialisty, policisty a další zájemce.

 

Řeč bude o tom, jak řešit konflikty u dětí a mládeže v kyberprostoru, jaké jsou aktuální kybernetické hrozby, jak děti ochránit a mnoho dalšího. Budou představeny celorepublikové preventivně vzdělávací projekty, které jsou zaměřeny na ochranu dětí v online prostředí. Svou činnost představí např. Linka Bezpečí, bude řeč o dezinformacích, které se objevují na internetu – tzv. Fakes News. Bude rozebrána otázka ochrany osobních údajů dětí v souvislosti s novým nařízením Evropské unie GDPR. Zástupci měst a obcí se dozvědí, jak ochránit své počítačové sítě a jak čelit kybernetickým útokům.

 

PRO RODIČE A DALŠÍ ZÁJEMCE – ODPOLEDNE (16-19 HODIN):

Odpolední část je určena pro širokou veřejnost. Může přijít kdokoliv, vítáni jsou především rodiče, mládež či senioři a další zájemci.

 

Účastníci se zde mimo jiné dozvědí, jak rozpoznat závislost dětí a mládeže na IT technologiích, především na online hrách, sociálních sítích atd., jak tomuto vážnému problému předcházet, jak ho poznat a především řešit. Řeč bude o aktuálních kybernetických hrozbách, představeny budou speciální počítačové programy na ochranu dětí a mládeže. Zazní zde rady, jak si zabezpečit svůj mobilní telefon a další tzn. SMART věci či jak bezpečně používat internetbanking.  Účastníci budou informováni o možnosti se před riziky v kyberprostoru pojistit.

Konference bude obohacena o možnost vyzkoušet si nejnovější technologie od chytré domácnosti až po virtuální realitu. S těmito tématy a mnoho dalšího poradí nejuznávanější odborníci na kybernetickou bezpečnost v naší zemi. Účast na konferenci přislíbili např. specialisté z Linky Bezpečí, z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, zástupci projektu ZvolSi.Info, CZ.NIC, ANECT či Policie ČR a další.

 

Vstup na konferenci je zdarma. Jelikož očekáváme velký zájem o účast na této konferenci, neváhejte prosím s přihlašováním.

 

Budeme potěšeni, pokud informaci o konferenci předáte svým známým a přátelům. Děkujeme Vám.

 

Událost je též možné sdílet na našem Facebooku. https://www.facebook.com/events/292122591376649/

 

Přihlašování na konferenci zde:

https://www.internetembezpecne.cz/konference-internetem-bezpecne-2018/#1536612090922-e5178d47-0e23

 

Se srdečným pozdravem, budeme se těšit na viděnou

 

Bc. Michaela Kožíšková, projektová manažerka

Roman Kohout, předseda spolku, odborník na kybernetickou kriminalitu

 

you connected, z. s.

www.internetembezpecne.cz

Karlovy Vary

Kam po základní škole? Výstava škol v Ostrově

přidáno: 21. 9. 2018 4:30, autor: Jiří KopárekZajímavá nabídka - lanové centrum Linhart

přidáno: 7. 9. 2018 2:12, autor: Jiří Kopárek


Třídní výlety - červen 2018

přidáno: 24. 8. 2018 10:09, autor: Jan Weber

Spaní ve škole

Ze čtvrtka 21.6. na pátek 22.6  se opět spalo ve škole. Žáci tříd 7. a 8.A si užili noc ve školních prostorách, na školním pozemku si opekli vuřty a prožili dobrodružství při hledání pokladů . Druhý den šli žáci plavat do KV arény a odpoledne se zúčastnili adrenalinové únikové hry v centru Karlových Varu. Tímto téměř završili konec školního roku, který se kvapem blíží.


Školní výlet na kánoích

Žáci naší školy se zúčastnili ve dnech 25.6. až 26.6. sjezdu Ohře na kánoích.

Začátek výletu byl v Sokolově. První den jsme měli za cíl doplout do Lokte, kde jsme si v tamním  kempu rozdělali stany, opekli vuřty a šli patřičně unavení spát. Druhý den naše dobrodružství pokračovalo další plavbou až do Karlových Varů. Po cestě jsme zažili i mnoho adrenalinových situací, na který jistě dlouho nezapomeneme. Nakonec, díky výbornému vedení paní učitelky Elišky Achaladze, skvělým žákovským „háčkům“ a „zadákům“ a pedagogickému dozoru jsme vše přežili ve zdraví. Už se těšíme na další dobrodružství na Ohři.

Výlety červen 2018
Exkurze letiště Vary

přidáno: 24. 6. 2018 13:09, autor: Jan Weber

Že se i na konci roku dá prožít něco mimořádného, o tom se přesvědčila skupina žáků
6. A a 6. B během exkurze dne 22. 6.
Prohlídka letištní haly Letiště Karlovy Vary byla jen malou ochutnávkou před zážitkem s velkým Z. 
Díky vstřícnosti a ochotě pana Ivana Klůje jsme mohli pozorovat přílet a přistávací manévr letadla Boeing 738 přímo z řídicí věže. Stali jsme se „tichými“ pozorovateli náročné práce dispečerů, kterým jsme mohli nahlédnout přes
rameno. A to doslova. O výjimečnosti zážitku svědčí i fakt, že všichni žáci byli jako pěny a celou exkurzi vyhodnotili jako výbornou.Aktuálně z Horažďovic

přidáno: 18. 6. 2018 14:24, autor: Jiří Kopárek   [ Aktualizováno 24. 6. 2018 13:36 uživatelem Jan Weber ]

Pátek 22.6

Den pátý. Po již tradičním běhu snídaně úklid a balení, pak návštěva místního zookoutku, kde se děti mohly pomazlit i s hospodářskými zvířaty, pak svačina, rozloučení a odjezd domů. Cesta poněkud hektická, to díky zpoždění vlaku a chaosu na cestách CD, ale vše jsme zvládli i díky ukázněnosti našich žáků a zdárně dorazili pozdě odpoledne do KV.
Čtvrtek 21.6.

Den čtvrtý. 
Ráno opět běh pro zdraví pro největší sportovce, po prima snídani zajímavý program.


Jedna skupina - práce s PC - modelování vodního toku a jeho aplikace v mapě, druhá skupina - praktika - vlastnosti vody s aplikací fyziky. 


Po bezva obědě poledni klid a odpoledne nácvik jízdy na raftech a příprava vlastních projektů na téma voda. 

Po večeři společná prezentace projektu o vodě a společný večer na závěr pobytu.


Středa 20.6.

Den třetí. 
Po každodenním běhu vedeném trenérem Jirkou (účast opět velmi solidní) a vydatné snídani jsme vyrazili na celodenní výlet do Sušice. Exkurze v čističce odpadních vod byla super poučná, pak 15 km procházka, oběd v přírodě, prohlídka města a sportovní vyžití ve sportovním areálu. 

 

Večer osobní volno, hry a pohoda. L+J

Úterý 19.6.

Den druhý. Ráno po snídani šampionů (chleba, pomazánkové máslo, kedlubny, ředkvičky) jsme vyrazili na poznávací exkurzi do zdejšího anglického parku mezi řekou Otavou a mlýnským náhonem. Cílem byl lov a sběr vodních živočichů a jejich určování. Odpoledne pak poznávací soutěže a práce s mikroskopem + určování planktonu. Po večeři pak návštěva aquaparku. Den byl dětmi vyhodnocen jako "super".

Dnes ráno jsme se byli protáhnout v parku Ostrov.


Pondělí 18.6.

Eko – pobyt Horažďovice.pptx


Obědy pro děti v nouzi - školní rok 2018/19

přidáno: 13. 6. 2018 4:53, autor: Jiří Kopárek   [ aktualizováno 13. 6. 2018 5:10 ]

Vážení rodiče,

naše škola se připojila k projektu Obědy do škol v Karlovarském kraji 2018/2019. Jedná se o projekt, který by měl umožnit zafinancovat obědy ve škole dětem, jejichž rodiny mají velký nedostatek financí a nemohou obědy zaplatit.

Konkrétně se jedná o děti z rodin, které jsou na úřadu práce oficiálně vedeny „v hmotné nouzi“.

Pokud rodiče v této situaci chtějí zajistit, aby jejich dětem byly obědy placeny, musí si zažádat na příslušném úřadu práce. Formulář, který je potřeba vyplnit a přinést na úřad práce, je možné obdržet v kanceláři školy nebo je ke stažení za tímto článkem.

Na úřad práce je nezbytné se dostavit do konce června!!!!

Tato informace je předána všem dětem ze školy především z etických důvodů a z důvodů rovného přístupu.Přípravka v akci

přidáno: 12. 6. 2018 13:13, autor: Jan Weber

Přípravná třída si závěr roku užívá velkolepě. Vyučování se naplnilo výlety a zajímavými akcemi. Dělíme se s Vámi o fotky z několika z nich, poznáte, kde jsme byli?

Přípravka v akci
1-10 of 353