Aktuality


Mikulášská nadílka

přidáno: 13. 1. 2019 13:54, autor: Jan Weber   [ aktualizováno 13. 1. 2019 13:56 ]

5.12. 2018 je den, kdy děti navštěvuje Mikuláš s andělem a čerty. Letos byla mikulášská nadílka v režii žáků deváté třídy. Žáci ve třídách recitovali, zpívali a za to byli sladce odměněni.

Mikuláš 2018Online děti - zajímavá akce pro rodiče

přidáno: 10. 1. 2019 3:18, autor: Jiří Kopárek   [ aktualizováno 10. 1. 2019 3:20 ]
Přednáška o myslivosti 4.12.2018

přidáno: 2. 1. 2019 10:39, autor: Pavel Wolf

Dne 4.12.2018 naší školu navštívil kolega Bc. Petr Polívka ze základní školy v Otovicích, aby žákům přiblížil téma myslivosti. Výuka byla určena pro šestý a sedmý ročník. Na úvod každé hodiny žáci byli seznámeni nejen s historií myslivosti u nás pomocí powerpointové prezentace. Dozvěděli jsme se také plno zajímavých informací o mysliveckém oblečení, specifické mluvě, o práci myslivce v průběhu celého roku a o loveckých zbraních. Poté si žáci vyzkoušeli pomocí pracovního listu pojmenovat mysliveckou mluvou části těla srnce. Žáci se dozvěděli velmi cenné informace z hlediska lesního ekosystému – o chování, životě a stavbě těla různých lesních živočichů. Některé druhy těchto živočichů měl sebou pan učitel na ukázku formou vycpaných preparátů. Všichni (a dokonce také paní inspektorka ČŠI) jsme „hltali“ každé slovo této přednášky  a byla velká škoda, že školní hodina trvá pouze 45 minut. 

Jsem tedy velmi rád, že se tato akce uskutečnila, byla pro žáky přínosná a doufám, že ve spolupráci budeme i nadále pokračovat. 

Mgr. Jiří Kollarov, koordinátor EVVO


Kroužek basketbalu

přidáno: 8. 12. 2018 14:43, autor: Pavel Wolf

Dne 5.12.2018 se ve 14 hodin uskutečnil Mikulášský turnaj v basketbalu. Tři bojovná družstva se prala od začátku až do konce. Odměnou jim bylo sladké mlsání po skončení turnaje, kdy se na prvním místě umístilo žluté družstvo ve složení Kubík Špandřík, Dominik Banzet, Bára a Matěj Pilní, Ríša Prok, Terka a Marian. Druhé místo obsadil oranžový tým a třetí místo modří.
Lenka Kůsová


Den otevřených dveří 2018

přidáno: 27. 11. 2018 13:36, autor: Jiří Kopárek

Konec listopadu u nás ve Dvorech jako každoročně patřil dalšímu ročníku akce s názvem Den otevřených dveří 2018. Úvod tradičně zajistily děti 1. stupně  se svými hudebně pěveckými vystoupeními.Poté se již všichni návštěvníci  vydali za pestrým programem, který si pro ně děti pod vedením učitelů přichystaly.

Kromě besídek a různých pěveckých či tanečních vystoupení si mohli návštěvníci tradičně prohlédnout veškerá zákoutí školy včetně velmi oblíbeného zookoutku. Šikovné ruce pak mohly vyrobit svým blízkým například vánoční lucerničky a věnce, zdobily se také perníčky či se vytvářely mandaly a další obrázky z barevného písku. V odborných učebnách nechyběly názorné ukázky chemických pokusů či jazykové hrátky na interaktivních tabulích. Za zmínku také stojí předvedení moderní výpočetní techniky sloužící potřebám žáků, s kterou si zájemci mohli „pohrát“.

Klidnou předvánoční atmosféru si hosté užívali i v přítmí minikavárničky, která opět sklidila velký úspěch. Dobročinný podtext celé akce opět doplnil „Obchůdek u Mabinty“, kde si zájemci za drobný peníz mohli nakoupit různé hračky věnované rodinami  místních žáků, případně přímo jejich výrobky z hodin zájmových kroužků a výtvarné výchovy. Celý výtěžek jako obvykle poputuje coby podpora pro africkou dívku MabintyCamara z Guineje, kterou škola už několik let podporuje při studiu prostřednictvím charitativního projektu Adopce na dálku.Jsem laskavec 2018

přidáno: 21. 11. 2018 14:47, autor: Pavel Wolf   [ aktualizováno 26. 11. 2018 14:12 ]

Dne 4.9 2018 jsme se přihlásili do akce LASKAVEC, jejímž cílem je vykonat dobrý skutek a tím projevit svou laskavost. Ve třídě jsme si odhlasovali, že v rámci této akce pomůžeme zvířátkům v Centru zvířat ve Staré Roli. Do této akce se zapojilo více žáků naší školy z prvního i druhého stupně. Po předchozí domluvě s vedením Centra zvířat, jsme v každé třídě měli na nástěnce vyvěšeny potřebné věci pro jednotlivá zvířata. ( např. krmné věci pro hlodavce a papiušky, seno, ovesné vločky, krmivo pro kočky, sepiové kosti atd....). Ve středu 14.11 jsme slavnostně předali nashromážděné věci vedoucímu centra Miroslavu Kocekovi, který tímto všem velmi děkuje. Žákyně 8.B, které e celoročně starají o školní zookoutek pak za odměnu provedl po areálu, ukázal jim jednotlivé druhy zvířat, které zde chovají a nabídl nám další spolupráci a rybičky do školního akvária.
Mgr. Jiří Kollarov, koordinátor EVVO

 
Dějepisná olympiáda

přidáno: 21. 11. 2018 5:20, autor: Jiří Kopárek


Stolní tenis

přidáno: 15. 11. 2018 6:20, autor: Jiří Kopárek

Vážení rodiče,

letos jsme dětem nabídli kroužek stolního tenisu. Zájem byl tak vysoký, že jsme museli děti rozdělit do dvou termínů.

Rozhodli jsme se na takový zájem reagovat a navázali jsme spolupráci přímo s oddílem stolního tenisu TJ Slovan K. Vary. Oni rádi využijí možností naší tělocvičny a my naopak můžeme dětem nabídnout skutečné tréninky pod vedením aktivních hráčů.

Děti, jejichž zájem vydrží a budou pravidelně trénovat, by byly během 2. pololetí do oddílu registrovány a staly by se hráči s možností účasti na soutěžích a turnajích.

Oficiální tréninky TJ Slovan K. Vary v tělocvičně ZŠ 1. máje – Dvory:

Pondělí -  15,00 – 17,00

Čtvrtek -   15,30 – 17,30

První trénink proběhne ve čtvrtek 1.11.

Prozatím bude vše probíhat bez jakýchkoliv příspěvků.

 

Pokud byste měli zájem, můžete se hlásit na email posta@koladvory.cz ,

telefonu školy 353563426 nebo přímo ve škole u vrátného, pana Grygara.

Informace pro rodiče a žáky 6. tříd - testování SCIO

přidáno: 2. 10. 2018 14:29, autor: Pavel Wolf   [ aktualizováno 2. 10. 2018 14:31 ]

Milí žáci a vážení rodiče,
v příštím týdnu proběhne testování žáků 6. tříd s využitím elektronicky vyplňovaných testů z oblastí českého jazyka, matematiky a obecně studijních předpokladů. Součástí testování pro žáky připraven krátký dotazník a také rodiče budou mít možnost vyplnění "rodičovského" dotazníku z domova. Všechny potřebné informace a instrukce, včetně přístupových údajů pro vyplnění dotazníku rodiči, žáci včas obdrží od svých třídních učitelů a pedagogů přítomných u vlastního testování. Níže jsou přiloženy základní instrukce k testování společnosti SCIO.

  

Pozvánka na konferenci INTERNETEM BEZPEČNĚ 2018

přidáno: 26. 9. 2018 3:49, autor: Jiří Kopárek

Pozvánka na konferenci  INTERNETEM  BEZPEČNĚ 2018

 

Chcete se dozvědět, jaké jsou nejaktuálnější kybernetické hrozby, co dělat v případě ohrožení? Jsou Vaše děti závislé na IT technologiích – sociálních sítích, on-line hrách atd.?  Chcete se dozvědět, jak se chránit v kyberpostoru a hlavně, jak ochránit své děti, co dělat s jejich závislostí? 

 

Srdečně Vás zveme  na konferenci INTERNETEM BEZPEČNĚ 2018, která se bude konat ve čtvrtek 25. října 2018 v hotelu Thermal v Karlových Varech. Konference se koná pod záštitou hejtmanky Karlovarského kraje Mgr. Jany Mračkové Vildumetzové, za podpory Odboru bezpečnosti a krizového řízení Krajského úřadu Karlovarského kraje.

 

Hlavním organizátorem konference je karlovarský spolek you connected, jehož hlavní činností je vzdělávání uživatelů zaměřené na bezpečný pohyb v online prostředí.

 

PRO ODBORNOU VEŘEJNOST – DOPOLEDNE (9-14 HODIN):

Dopolední blok konference bude určen pro odbornou veřejnost, především pro ředitele škol, pedagogy, preventisty na školách, zaměstnance OSPOD, psychology, vychovatele, pěstouny, osoby pečující o děti v dětských domovech a SOS vesničkách, zástupce měst a obcí, IT specialisty, policisty a další zájemce.

 

Řeč bude o tom, jak řešit konflikty u dětí a mládeže v kyberprostoru, jaké jsou aktuální kybernetické hrozby, jak děti ochránit a mnoho dalšího. Budou představeny celorepublikové preventivně vzdělávací projekty, které jsou zaměřeny na ochranu dětí v online prostředí. Svou činnost představí např. Linka Bezpečí, bude řeč o dezinformacích, které se objevují na internetu – tzv. Fakes News. Bude rozebrána otázka ochrany osobních údajů dětí v souvislosti s novým nařízením Evropské unie GDPR. Zástupci měst a obcí se dozvědí, jak ochránit své počítačové sítě a jak čelit kybernetickým útokům.

 

PRO RODIČE A DALŠÍ ZÁJEMCE – ODPOLEDNE (16-19 HODIN):

Odpolední část je určena pro širokou veřejnost. Může přijít kdokoliv, vítáni jsou především rodiče, mládež či senioři a další zájemci.

 

Účastníci se zde mimo jiné dozvědí, jak rozpoznat závislost dětí a mládeže na IT technologiích, především na online hrách, sociálních sítích atd., jak tomuto vážnému problému předcházet, jak ho poznat a především řešit. Řeč bude o aktuálních kybernetických hrozbách, představeny budou speciální počítačové programy na ochranu dětí a mládeže. Zazní zde rady, jak si zabezpečit svůj mobilní telefon a další tzn. SMART věci či jak bezpečně používat internetbanking.  Účastníci budou informováni o možnosti se před riziky v kyberprostoru pojistit.

Konference bude obohacena o možnost vyzkoušet si nejnovější technologie od chytré domácnosti až po virtuální realitu. S těmito tématy a mnoho dalšího poradí nejuznávanější odborníci na kybernetickou bezpečnost v naší zemi. Účast na konferenci přislíbili např. specialisté z Linky Bezpečí, z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, zástupci projektu ZvolSi.Info, CZ.NIC, ANECT či Policie ČR a další.

 

Vstup na konferenci je zdarma. Jelikož očekáváme velký zájem o účast na této konferenci, neváhejte prosím s přihlašováním.

 

Budeme potěšeni, pokud informaci o konferenci předáte svým známým a přátelům. Děkujeme Vám.

 

Událost je též možné sdílet na našem Facebooku. https://www.facebook.com/events/292122591376649/

 

Přihlašování na konferenci zde:

https://www.internetembezpecne.cz/konference-internetem-bezpecne-2018/#1536612090922-e5178d47-0e23

 

Se srdečným pozdravem, budeme se těšit na viděnou

 

Bc. Michaela Kožíšková, projektová manažerka

Roman Kohout, předseda spolku, odborník na kybernetickou kriminalitu

 

you connected, z. s.

www.internetembezpecne.cz

Karlovy Vary

1-10 of 360