Aktuality


Bakaláři - proč mi nejdou?!?

přidáno: 3. 5. 2019 2:56, autor: Jiří Kopárek   [ aktualizováno 3. 5. 2019 4:39 ]

Níže uvádíme nejčastější důvody, proč někomu Bakaláři nefungují. To však neznamená, že by se na nás rodiče nemohli obracet, když i nadále budou mít problémy s přihlášením. 
Mohou kontaktovat třídní učitele a určitě vše zvládneme.


Pro přístup do systému Bakaláři je třeba rozlišovat dvě cesty. Uživatelské jméno a heslo, které rodiče obdrží, jsou platné pro obě dvě.

1) Webové rozhraní

Je přístupné přímo z úvodní stránky školního webu www.skoladvory.cz.Po zadání uživatelského jména a hesla lze vstoupit.

2) Mobilní aplikace

Je ke stažení na Google Play a na App Store. Po její instalaci v mobilu je třeba v adresáři vyhledat naší školu (např. podle PSČ - 360 06), a zadat přihlašovací údaje.


Nejčastější chyby uživatelů:
  • Ztráta přihlašovacích údajů - (jak Web tak i Mobil) - rodiče si téměř vždy zvolí, aby si prohlížeč či mobilní aplikace zapamatovaly přihlašovací údaje a nikam jinam si je již neuloží ; nejčastěji s nějakou přeinstalací v PC či v mobilu dojde v prohlížeči či aplikaci k odstranění uložených hesel a nás pak atakují s tím, že "to nefunguje"!!! - Prosím, uschovejte si přihlašovací údaje, zálohujte.
  • Zastaralý operační systém v mobilu - mobilní aplikace má na operační systém minimální požadavky a je třeba, aby je mobil, na kterém má aplikace běžet, splňoval.
  • Uživatel neaktualizuje mobilní aplikaci - nějakou dobu to nevadí, ale dříve či později.... viz. níže.
  • Záměna znaků v hesle - je třeba dávat pozor při zadávání hesla - zvláště nula a písmeno O dělají obtíže.

Může se stát....

Systém Bakalářů musíme průběžně aktualizovat. Aktualizace se týkají i webové aplikace. Může se stát, že má uživatel velmi starý operační systém i verzi mobilní aplikace Bakalářů. Když my pak provedeme aktualizaci, může se stát, že opravdu nemusí spojení fungovat. Většinou pak stačí mobilní aplikaci odinstalovat, stáhnout aktuální verzi a opět se přihlásit.

Pokud problémy přetrvávají, určitě se přijďte poradit.

J. Kopárek

Světový den laboratorních zvířat a Den Země

přidáno: 23. 4. 2019 12:27, autor: Pavel Wolf
Den Země

je každoroční událost organizována 22. dubna a zaměřená na propagaci a podporu ekologie a ochranu životního prostředí ve společnosti. Tento svátek je ovlivněn původními dny Země, které se konaly při oslavách jarní rovnodennosti, 21. března a oslavovaly příchod jara. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí. Historie vyhlášení tohoto dne sahá do roku 1969, kdy především John McConnell začal volat po vzniku mezinárodního dne Země a v rámci těchto snah vytvořil i vlajku Země. První Den Země byl slaven 22. dubna 1970 v San Francisku. Tato oslava byla pravděpodobně zamýšlena nejen jako ekologicky zaměřený svátek, ale i jako levicově orientovaný happening bojovníků proti válce ve Vietnamu. Kampaň s tímto svátkem spojená si kladla za cíl přenést otázku ekologie do politických kruhů. Cílem bylo zvýšit energetickou účinnost, recyklovat odpadky a hledat obnovitelné zdroje energie. Tato akce měla velký ohlas zejména mezi studenty. OSN začala Den Země organizovat o rok později (1971). V roce 1990 se k Americe připojil i zbytek světa a 22. duben se stal Mezinárodním dnem Země. Od roku 1990 se Den Země slaví také v České republice. Dnes slaví Den Země víc jak miliarda lidí ve více jak 193 státech světa a stal se tak největším sekulárním svátkem, do kterého jsou zapojení lidé společně bez ohledu na původ, víru či národnost.
Letošní celosvětový Den Země je věnován ochraně druhů zvířat a rostlin, kterým hrozí kvůli činnosti lidí vymírání. Podle organizátorů letošních akcí při příležitosti Dne Země z organizace Earth Day Network čelí značnému úbytku například i včely nebo řada stromů a ptáků.


Horažďovice 2019

přidáno: 13. 3. 2019 14:08, autor: Jiří Kopárek

11.3.


  12.3.
Dnešní den započal přežitím v divočině , což zahrnuje umět si ulovit zvěř, rozdělat oheň bez sirek a uvařit jídlo v kotlíku. Odpoledne jsme absolvovali výlet na zříceninu Prácheň a zkusili si transport raněného a budování provizorního přístřešku. JK

     

13.3.
Poslední den dopoledne Jsme delali Různé uzle náramky přežití dozvěděli se co by mela obsahovat krabička záchrany (KPZ). Po obědě se vypravíme Již domu budeme se těšit na příště ;-)

   

Matematické oříšky - únor 2019

přidáno: 9. 3. 2019 13:11, autor: Jan WeberPohádkové spaní ve škole

přidáno: 9. 3. 2019 12:54, autor: Jan Weber

Dne 28.2.2019 měli předškoláci  pohádkové spaní ve škole. Večer začal návštěvou  McDdonaldu. Happy Meal všem chutnal a ještě si každý odnesl hračku. Po návratu se děti vrhly na výrobu královské koruny z papírového talíře. Zahrály si pexetrio, promítaly pohádky na zeď a nakonec jsme si zahráli hru „ Pohádkohraní“. Nakonec po třech krátkých přečtených pohádkách již všichni spali, a to až do rána. Spaní jsme zakončili snídaní v podobě dortu od Grandhotelu Pupp. Děti byly nadšené a již druhý den se ptaly, kdy budou zase spát ve škole.

Pohádkové spaní


Dotazníkové šetření Mapa školy - SCIO

přidáno: 25. 2. 2019 4:03, autor: Jiří Kopárek   [ aktualizováno 25. 2. 2019 4:04 ]


Dopoledne v centru zdraví a bezpečí

přidáno: 10. 2. 2019 9:28, autor: Pavel Wolf   [ aktualizováno 10. 2. 2019 13:39 ]

Na den 5.2.2019 byla pro žáky tříd 6.A a 6.C naplánována dopolední návštěva centra zdraví a bezpečí. Pro naše žáky zde byl naplánován zajímavý program zaměřený na možná nebezpečí, se kterými se děti mohou setkat jak při pohybu venku, tak v budovách nebo domácnostech. Lektoři z řad policistů Policie České republiky provázeli žáky celým dopolednem odbornou a zároveň zábavnou formou. Svou odbornost a trpělivost pak prokázali zejména při zodpovídání četných dotazů ze strany našich žáků.

V modelových situacích si děti vyzkoušely, že bezpečnost a obezřetnost například při kontaktu s neznámými osobami je velmi důležitá a není dobré podceňovat možné nebezpečí.

Na závěr dopoledne policisté naše žáky pochválili za projevené znalosti a aktivitu s jakou k programu přistoupili.
Matematické oříšky

přidáno: 21. 1. 2019 13:58, autor: Pavel Wolf

Mikulášská nadílka

přidáno: 13. 1. 2019 13:54, autor: Jan Weber   [ aktualizováno 13. 1. 2019 13:56 ]

5.12. 2018 je den, kdy děti navštěvuje Mikuláš s andělem a čerty. Letos byla mikulášská nadílka v režii žáků deváté třídy. Žáci ve třídách recitovali, zpívali a za to byli sladce odměněni.

Mikuláš 2018Online děti - zajímavá akce pro rodiče

přidáno: 10. 1. 2019 3:18, autor: Jiří Kopárek   [ aktualizováno 10. 1. 2019 3:20 ]
1-10 of 368