Aktuality


Pozvánka na KULIČKIÁDU

přidáno: 14. 5. 2018 13:18, autor: Pavel Wolf


Zúčastní se také naši žáci

přidáno: 14. 5. 2018 13:05, autor: Pavel Wolf


3. místo v dopravní soutěži

přidáno: 13. 5. 2018 11:42, autor: Pavel Wolf

Ve středu 9.5.2018 se konalo okresní kolo DSMC, kde soutěžili žáci I. a II. stupně v pravidlech silničního provozu, jízdě podle pravidel na dopravním hřišti, jízdě zručnosti a první pomoci. Starší žáci se umístili na krásném 3.místě. Nejlepšími jednotlivci byl vyhlášen Ondřej Mann a Matěj Nedvěd. Zúčastněným moc gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do dalších let.


Celodružinová akce REJ ČARODĚJNIC

přidáno: 8. 5. 2018 11:11, autor: Jan Weber

V pátek 27.4. 2018 děti prožily na školní zahradě spoustu zábavy. Přišlo plno čarodějnic i čarodějů.  V různých soutěžích (např. skákání v pytli, nesení míčků na pálce, chůze na chůdách, házení míčků na čarodějnici aj.) byly děti odměněny mnoha bonbóny. Na závěr si všichni mohli na ohýnku upéct buřty a upálit vlastnoručně vyrobené čarodějnice.

Rej čarodějnic



Jarní zpívání

přidáno: 1. 5. 2018 14:29, autor: Jan Weber

CELODRUŽINOVÁ SOUTĚŽ - JARNÍ ZPÍVÁNÍ 2018

V pátek 20.dubna  jsme prožili  velmi zajímavé odpoledne hlavně díky odvážným zpěvákům a zpěvačkám ze všech oddělení školní družiny.

Porota, kterou tvořili M. Nedvěd, S. Macková, M. Topolová, J. Patera a paní vychovatelka             E. Cabajová vybrala  tyto vítěze:

1. kategorie (0. a 1. tř.)

1. místo -  L. Kuchtová

2. místo -  Š. Chaloupka, M. Hovorka, K. Janovec

3. místo - Š. Sobotka

2. kategorie (2. a 3. tř.)

1. místo – T. Woldrichová

2. místo -  M. Wolf

3. místo -  Š. Mareška, A. Leichter, L. Sedláček

3. kategorie (4. a 5. tř.)

1. místo  - S. Rösslerová

2. místo – N. Luňáčková, K. Zemanová, M. Dimitrovová

3. místo – M. Luňáček

Vítězům gratulujeme, všem soutěžícím patří ocenění za přípravu na soutěž  a obdiv za  odvahu zazpívat před tak velkým publikem. Děkujeme také porotě i ostatním, kteří se podíleli na průběhu a přípravě  soutěže, zvláště  moderátorovi  soutěže - K. Špeciánovi.

Jarní zpívání




Řemeslné dny

přidáno: 1. 5. 2018 14:24, autor: Jan Weber

Dne 17. dubna  2018 třídy VIII.A a VIII.B  absolvovaly  první řadu Řemeslných dnů na Střední odborné škole stavební Karlovy Vary. Žáci byli rozděleni do tří skupin a přiřazeni k jednotlivým mistrům z daných oborů instalatér, truhlář a zedník. V odborných dílnách si mohli vyzkoušet, co obnáší jednotlivé profese a vyrobit si vlastní dřevěný stojan na tužky, který si mohli odnést domů. Den nám zpříjemnilo, pro nás připravené občerstvení. Dětem se na akci líbilo a doufáme, že jim to pomůže, při jejich nesnadném rozhodování, kam po základní škole.

Řemeslné dny




Turistika - Mattoniho stezka

přidáno: 1. 5. 2018 14:20, autor: Jan Weber

V sobotu 14. 4. 2018 jsme prožili krásný slunečný den plný zajímavostí a zábavy. Jeli jsme autobusem do Kyselky a prošli jsme část nové zábavně naučné stezky „Po stopách skřítků“. V lese si děti postavily domečky z přírodních materiálů. Došli jsme až do Radošova  a prošli a prohlédli jsme si unikátní krytý dřevěný most. Ještě nám zbyl čas pohrát si na dětském hřišti a zahrát si „Hledání lístečků“.  Spokojeni jsme se vraceli domů.

Mattoniho stezka



Přípravná třída

přidáno: 22. 4. 2018 14:24, autor: Jan Weber

Přípravná třída tento měsíc poznává své město Karlovy Vary. Proto jsme se po teoretické části ve škole vydali i do terénu a prošli jsme si nejznámější místa v historickém centru. Nechyběla samozřejmě ani ochutnávka pramenů a lázeňská oplatka.

Vycházky KV


Jídelníček - jak si stojíme?

přidáno: 4. 4. 2018 7:08, autor: Jiří Kopárek   [ aktualizováno 4. 4. 2018 7:16 ]

Na konci ledna proběhla ve školní jídelně kompletní kontrola vedená Krajskou hygienickou stanicí. 
Mimo jiné byly posuzovány jídelníčky. Tedy vyváženost druhů jídel, vzájemné kombinace, plnění výživových norem plnění tzv. spotřebního koše.

Byly posuzovány jídelníčky za celý měsíc leden. Výsledky jsou shrnuty níže. Při předávání zprávy mi paní kontrolorka sdělila, že jen pár škol má tak dobré výsledky.

Je velmi těžké dodržet všechny předpisy a nařízení pro školní stravování a s malým rozpočtem dobře uvařit.

Vím, že začátek školního roku byl spíše rozjezdový. Nové složení personálu kuchyně se seznamovalo s prostředím, ale postupně se jídla zlepšovala a v současné době je většina strávníků spokojena. Nikdy se paní kuchařky nemůžou zavděčit všem a ne každé jídlo je dokonalé.

Není lehké dodržen předpisy např. o množství luštěnin a vždy zajistit, aby  výborně chutnaly. Nicméně jíme u nás pestře, často máme zeleninu a málokdy nám nechutná.

My, dospělí strávníci, se často nestačíme divit, co všechno jsou děti schopny vyhodit, někdy aniž by ochutnaly.

Děkuji celému týmu školní kuchyně v čele s vedoucí, paní Molčanovou.


Matematické oříšky - březen 2018

přidáno: 26. 3. 2018 11:03, autor: Pavel Wolf   [ aktualizováno 24. 4. 2018 13:19 ]



1-10 of 338