Aktuality‎ > ‎

Den otevřených dveří

přidáno: 27. 11. 2016 23:21, autor: Jan Weber   [ aktualizováno 27. 11. 2016 23:28 ]

Základní škola 1. máje opět otevřela své útroby veřejnosti

Tradičně velmi pestrý program čekal všechny zájemce, kteří si 22.11. v podvečer udělali čas a vyrazili na Den otevřených dveří 2016 do interiérů dvorské Základní školy 1. máje.

Největší zájem byl opět o velké množství doprovodných akcí, ať už se jednalo o výrobu rozličných vánočních dekorací (věnce, ozdoby, perníčky, svíčky či lampičky), které si návštěvníci mohli odnést s sebou domů, nebo o možnost zapojit své mozkové závity v rámci provádění chemických pokusů v učebně chemie a fyziky. Logické a výukové hry byly připraveny na interaktivních tabulích, kterými se ve Dvorech může pochlubit každá učebna prvního stupně a většina učeben na stupni druhém. Zájmu neušly ani němé tváře v místním zookoutku.

Ve švech tradičně praskala školní jídelna, kde svá hudební vystoupení prezentovali žáci prvního stupně, ti větší pak divákům zazpívali oblíbené písničky na prostranství před počítačovou učebnou o patro výše. Sportovci si mohli ověřit svou zdatnost na překážkových drahách, které byly připraveny v obou tělocvičnách.

Naopak velmi intimní a poklidná atmosféra panovala v Minikavárně, kde si mohli hosté u šálku kávy a domácího pečiva v poklidu pročíst například druhé vydání nově vzniklého školního periodika, které vytváří a vydávají žáci pod vedením pedagogů.   

Novinkou byl charitativní obchůdek "U Mabinty", kde žáci prodávali nejen své výrobky, ale za symbolické ceny nabízeli také mnohé další zboží (hračky, knihy, dekorativní předměty apod.), které škola získala od sponzorů a různých dárců. Výtěžek z prodeje poputuje do africké Guiney, kde pomůže uhradit náklady spojené s životem a vzděláním letos jedenáctileté Mabinty Camara, kterou škola prostřednictvím Centra Dialog dálkově adoptovala.

Podle spokojených výrazů ve tvářích mnoha desítek návštěvníků bylo možné usoudit, že tradiční školní akce se všem organizátorům opět velmi vydařila.Comments