Aktuality‎ > ‎

Den otevřených dveří

přidáno: 10. 12. 2017 23:27, autor: Jiří Kopárek


Na konci listopadu se zájemcům z řad veřejnosti opět otevřely útroby dvorské školy 1. máje. Ve Dvorech se tradice Dne otevřených dveří už nastálo zabydlela a ani letošek tedy nemohl být výjimkou.

Program byl i letos nabitý a návštěvníci se rozhodně nenudili. Celou akci otevřelo pěvecké vystoupení žáků prvního stupně a srdečné přivítání z úst ředitele Jiřího Kopárka. 

Po přivítání následovalo pásmo dalších pěveckých či hraných vstoupení, a to opět v režii žáků školy. Prakticky ve všech učebnách si bylo doslova na co sáhnout – velký zájem byl například o tvorbu adventních věnců v učebně výtvarné výchovy, chemicko-fyzikální pokusy v učebně chemie či zdobení perníčků, lucerniček a dalších vánočních dekorací v ostatních prostorách školy. Ve zbylých třídách pak byla k dispozici moderní výuková technika. V obou tělocvičnách se sportovalo, naopak zájemci o klid a intimní atmosféru při svíčkách si přišli na své v improvizované minikavárně, kde také mohli ochutnat sladké či slané dobroty, které pro ně připravili žáci pod vedením svých učitelek. V jistých chvílích se tvořila fronta i před místním zookoutkem.

V rámci projektu „Adopce na dálku“ byla i letos zájemcům za mírný poplatek nabízena výtvarná dílka žáků školy, další peníze se pak tak vybíraly v tradiční Obchůdku u Mabinty pojmenovaném  po guinejské dívence Mabinty Camara, kterou škola již několik let dálkově podporuje.

Comments