Aktuality‎ > ‎

Den otevřených dveří 2015

přidáno: 25. 11. 2015 2:49, autor: Jan Weber
V tradičním podzimním čase dne 24.11.2015 proběhl Den otevřených dveří. Žáci a zaměstnanci školy přivítali hosty ústy ředitele Jiřího Kopárka, který ve svém úvodním projevu všechny zúčastněné vyzval, aby se ani letos nezdráhali prozkoumat veškerá moderní zákoutí dvorské budovy, která v rámci zateplení získala v minulém roce zbrusu nový venkovní háv.

Ve švech pak praskaly školní jídelna s chodbou ve druhém patře, kde děti z prvního a druhého stupně zazpívaly několik připravených písní. 

Žáci devátých tříd pro hosty pečlivě secvičili dramatizaci povídky kanadského humoristy Stephena Leacocka „Jak jsme slavili den matek“ a od publika se dočkali velkého aplausu. 

Vnitřní prostory nabídly všem návštěvníkům mnoho doprovodných akcí. V tělocvičnách byl sehrán florbalový turnaj, v učebně chemie probíhaly chemické a fyzikální pokusy doprovázené pedagogickým výkladem a praktické ukázky byly ke zhlédnutí i v učebně přírodopisu, kde bylo možné prozkoumat složení rozličných látek pomocí mikroskopu. Zájem byl také o sestavování kostřiček kuřat z vývržků výra velkého. Nezahálel ani školní zookoutek. 

Po všech dramatických vystoupeních, soutěžích či praktických ukázkách si mohli hosté odpočinout v příjemném intimním prostředí stylizované minikavárničky, odkud poté mohli vyrazit do dalších školních tříd, kde se pro změnu zdobily vánoční perníčky či pletly adventní věnce. Přispět na školní projekt adopce na dálku mohli zájemci zakoupením výtvarných děl místních žáků.
Comments