Aktuality‎ > ‎

DEN PLNÝ VITAMÍNŮ SE SPOLEČNOSTÍ BOVYS

přidáno: 16. 5. 2016 1:58, autor: Jan Weber

Dne 4. 5. 2016 se ve spolupráci se společností Bovys zúčastnili žáci prvních až čtvrtých tříd projektového dne se zaměřením na zdravou výživu. Žáci prvního stupně po celý rok dostávali jednou týdně ke svačině ovoce, zeleninu nebo pitíčko v rámci projektu Ovoce do škol a tento den byl připomenutím toho, jak jsou tyto potraviny pro zdravý vývoj potřebné. Každá třída obdržela dřevěnou bedýnku s exotickým ovocem a ovocem a zeleninou prémiové kvality. Součástí bedýnek byly rovněž informační letáčky obsahující popis a postup příprav jednotlivých druhů, které žáci během dopoledne ochutnávali.

Akce se mimořádně povedla, žáci si odnesli plno zážitků a obohatili své vědomosti i chuťové pohárky.  Každá třída pojala projektový den jinak. Děti prvních tříd byly rozděleny do menších skupinek a po dobu 3 vyučovacích hodin plnily úkoly na celkem 6 stanovištích. Žáci tak rozvíjeli nejen spolupráci a kooperaci, ale také mohli uplatnit poznatky z různých předmětů

·         ČJ – na 1. stanovišti děti četly popisy ovoce (které jim bylo předem představeno) a doplňovaly jejich názvy.

·         2. stanoviště bylo zaměřeno na matematiku – žáci v obchodě nakupovali ovoce a zeleninu a museli správně sečíst hodnotu nákupu.

·         Na 3. stanovišti měli žáci v rámci PČ a VV za úkol vymodelovat a nakreslit ovoce tak, aby dozor na tomto stanovišti poznal, o jaký druh jde.

·         4. stanoviště se věnovalo rozvoji krátkodobé paměti, kde bylo na pár vteřin žákům ukázáno ovoce, poté bylo přikryto, nějaké druhy byly odebrány a žáci hádali, jaké ovoce chybí.

·         Na 5. stanovišti žáci třídili plastové modely jídla na zdravé a nezdravé a měli své rozhodnutí zdůvodnit.

·         Posledním stanovištěm byla návštěva školní kuchyňky, kde byl pro děti připraven pudink, který zdobily ovocem. Následovala konzumace vlastního výtvoru společně s ochutnávkou všech druhů přivezených vitamínů.

 

Nakonec byly dětem v rámci skupin sečteny body a družstva byla odměněna diplomy a malým dárečkem.

Děkujeme tímto společnosti Bovys za ovoce a zeleninu a za příjemně strávený den plný vitamínů! 


Comments