Aktuality‎ > ‎

GDPR - ochrana osobních údajů

přidáno: 25. 5. 2018 3:49, autor: Jiří Kopárek   [ aktualizováno 25. 5. 2018 4:48 ]

Vážení rodiče,

v důsledku změn legislativy v oblasti ochrany osobních údajů Vás musíme požádat o souhlas se zpracováním a užitím některým údajů Vašich dětí.

Většinu údajů vedeme povinně na základě vyhlášek a zákonů a se souhlasem s jejich zpracováním Vás obtěžovat nemusíme. U jiných však ano. 

Děti dnes dostaly ve škole formulář k vyplnění. Prosím o jeho vyplnění a vrácení po dětech zpět třídním učitelům. Formulář je ke stažení i na konci tohoto článku.

Mezi osobní údaje patří nejen jméno, bydliště, datum narození, apod., ale i fotografie a video záznamy. Především k nim se vztahuje první „souhlas“.

Dále se žáci zúčastňují různých soutěží a dalších akcí mimo školu, které organizují jiné školy či instituce. Při přihlašování žáků vyplňujeme nezbytné údaje, což je zase hlavním obsahem druhého „souhlasu“.

Na formuláři jsou tedy uvedena dvě potvrzení o Vašem souhlasu, vždy pro jiný účel. K rozdělení na dvě části jsme přistoupili pro případ, že by někdo souhlasil jen s jednou z nich. Ještě před nimi je uvedeno poučení. Svým podpisem u jednoho či obou souhlasů potvrzujete, že jste s ním byli seznámeni.

Děkuji za spolupráci  J. Kopárek

ĉ
Jiří Kopárek,
25. 5. 2018 3:49
Comments