Aktuality‎ > ‎

Ocenění žáků a pedagoga

přidáno: 31. 5. 2017 6:36, autor: Jiří Kopárek   [ aktualizováno 31. 5. 2017 6:37 ]
Statutární město Karlovy Vary každý rok oceňuje nejlepší žáky a pedagogy ve svých školách.

V letošním roce byli za naši školu oceněni Mgr. Pavel Valenz, Eliška Vitvarová a Daniela Cihlářová.Mgr. Pavla Valenze se bohužel jedná o ocenění In memoriam těsně po jeho odchodu.

Magistr Pavel Valenz byl na ocenění vybrán svými kolegy, a to ještě před svým onemocněním.

Byl učitelem předmětů Český jazyk a Občanská výchova na II. stupni a byl jednou z opor učitelského sboru. Své žáky vedl k samostatnému učení a poznávání. Svým charismatickým přístupem dokázal žáky do výuky vtáhnout a motivovat. Jeho žáci vždy byli perfektně připraveni ke studiu na středních školách.

Je autorem a organizátorem každoroční dlouhodobé soutěže „Čtenářská liga“, která je zaměřena na práci s textem a další čtenářské dovednosti. Jedná se o náročnou celoroční soutěž a účastní se jí všichni žáci od 2. do 9. ročníku.

Jeho soutěžní duch se projevoval také tím, že pro žáky i rodiče připravoval zajímavá sportovní klání a hry. Sám byl aktivním hráčem pétanque úspěšným i na mezinárodní úrovni.

Měl přirozený herecký talent, což bylo pro něj, jako pro učitele, velkou výhodou, a to nejen při výuce, ale i při režírování krátkých divadelních představení. Zcela přirozeně mu tak připadla i role hlavního školního konferenciéra.

Jeho odchod je pro školu velkou profesní i osobní ztrátou.
Eliška Vitvarová – I. stupeň

Eliška Vitvarová je žákyní 5. třídy. Ve všech předmětech dosahuje vynikajících výsledků. Reprezentuje školu v různých vědomostních i sportovních soutěžích. Daří se jí v matematických soutěžích, jako jsou Klokánek, Pythagoriáda, Matematické oříšky, ale i v češtinářsky zaměřené čtenářské lize a recitačních soutěžích.

Pro své spolužáky je vzorem nejen výbornými školními výsledky, ale je oblíbená i pro svou kamarádskou a veselou povahu. Vždy je ochotná spolužákům pomoct a poradit. Je pečlivá, spolehlivá a má dobré organizační schopnosti.Daniela Cihlářová – II. stupeň

Daniela byla na ocenění především za příkladné chování ke spolužákům a aktivní přístup k různým školním aktivitám. Velmi často se podílí na jejich organizování a přípravě. Ke spolužákům je vždy vstřícná, ochotná poradit a pomoci. Dlouhodobě dosahuje vynikajících studijních výsledků. Je hráčkou Rugby.


Comments