Aktuality‎ > ‎

SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ ŽÁKŮ 1.-9.TŘÍD

přidáno: 14. 11. 2014 13:24, autor: Jiří Kopárek

Vážení rodiče,

Máme za sebou první kolo Sazka Olympijského víceboje. Naši žáci sportovali výborně, podařilo se nám zapojit celkem 82% žáku, což je krásný výsledek. V naší kategorii jsme obsadili výborné 13. místo. Žáci se poprali s disciplínami velmi dobře, bohužel se nepodařilo vybojovat návštěvu Olympijské hlídky pro naši školu. Ale my jsme bojovníci a ve druhém pololetí máme novou šanci. Věřím, že druhé kolo bude pro nás úspěšnější, zapojí se i žáci, kteří nebojovali v prvním kole a podaří se nám tak 100% účast. Jako odměnu jsme získali pro naší školu sportovní žákovské knížky pro žáky  1– 3.tříd a další drobné vybavení  (stopky, píšťalka, míče, pásmo)


Sportovní žákovské knížky jsou určeny pro žáčky 1. až 3. tříd. Obsahují mnoho zábavných aktivit a prostřednictvím oblíbeného systému lepení samolepek za splnění úkolu se snaží motivovat děti k pohybu. V tom jim zaručeně pomáhají oblíbené postavičky Čtyřlístku, které úkoly vysvětlují.

Jednotlivé úkoly jsou inspirovány každodenními situacemi a činnostmi, které se dají přeměnit v zábavné pohybové aktivity a hry. Významnou roli při plnění některých úkolů hrají také rodiče, kteří dětem v plnění úkolů můžou velmi pomoci.

Pokud dítě splní alespoň 30 úkolů a do 30. 5. 2015 odevzdá vyplněný kupon svému učiteli, získá s vysvědčením i malé překvapení.

Zadání první disciplíny :

 Férové sportovní chování je mi vlastní i v každodenních životních situacích


Zadání: Rozhlédněte se v okolí své školy
a zjistěte, kde by se mohla hodit vaše pomoc. Nejde o finanční příspěvek, ale o možnost ukázat žákům, že férové sportovní jednání patří i ke každodenním situacím. Čím více dětí bude mít chuť se zapojit, tím lépe. A třeba se vám povede spojit dobročinnou aktivitu s pohybem. Jak? Pomozte s podzimním úklidem v parku nebo na dětském hřišti. Až napadne sníh, proházejte cestičky, které jsou jindy v zimě neprůchozí. Zkuste zjistit, jak je možné pomoci v blízkém domově důchodců nebo třeba útulku pro zvířata. Fantazii se meze nekladou.

Foto z víceboje.. J

Dále jsme ve hře o vybavení v hodnotě 500.000,- Kč k získání hlavní ceny musíme aktivně sportovat a plnit doplňkové disciplíny. V každém pololetí nás čeká jedna. 

Comments