Aktuality‎ > ‎

Školní sněm

přidáno: 31. 10. 2011 1:12, autor: necak86   [ Aktualizováno 11. 6. 2012 2:13 uživatelem Jiří Kopárek ]V rámci projektu Čtenářské gramotnosti, který od začátku školního roku probíhá ve všech třídách naší základní školy, došlo v pondělí 24. října k prvnímu „Školnímu sněmu“, jehož se zúčastnili žáci osmých a devátých tříd.

Žákyně deváté třídy Kateřina Mayerová a Nikola Richterová si pro posluchače připravily dva velmi úspěšné řečnické výstupy, které se tematicky dotkly oslav vzniku samostatného Československa, k němuž došlo dne 28. října 1918.

Kateřina Mayerová ve svém příspěvku nazvaném „Bankovky“ publikum seznámila se všemi bankovkami, které momentálně kolují oběhem v naší republice a především s osobnostmi na nich vyobrazenými. Řečnickou štafetu poté převzala Nikola Richterová, která svým spolužákům detailně přiblížila ony historické události, které před 83 lety vedly právě ke vzniku svébytného Československa, a které si dodnes připomínáme formou státního svátku.

První Školní sněm nebyl rozhodně sněmem posledním, naopak se předpokládá, že tato „první vlaštovka“ položí základ dlouhodobější tradici. Nejen žáci se tak mohou těšit na další podobná vystoupení svých vrstevníků.Comments