Aktuality‎ > ‎

V Praze došly florbalistům síly

přidáno: 1. 3. 2012 10:57, autor: necak86   [ Aktualizováno 11. 6. 2012 2:13 uživatelem Jiří Kopárek ]

Po bezkonkurenčních výkonech ve třech předchozích kvalifikacích čekal florbalisty ze sedmých tříd naší školy poslední krok před celorepublikovým finálovým turnajem. V konkurenci vítězů z Prahy a Ústeckého kraje se mělo rozhodnout o jediném postupujícím do závěrečného měření absolutně nejlepších škol z celé republiky.

Turnaj hostila mateřská hala nejslavnějšího českého florbalového týmu – Tatranu Střešovice, což se paradoxně podepsalo pod celkový výkon našeho celku. Vzhledem k profesionálnímu zázemí se v poli poprvé hrálo pět proti pěti na hřišti klasických florbalových rozměrů, navíc nikoliv na dva poločasy, ale na tři desetiminutové třetiny. Elitní pětice, složená ze jmen Maňák, Rajzl, Mašek, Patera a Bílý, tak přišla o možnost pravidelného střídání. Na lavičce byli sice připraveni ještě Třeštík, Birošík a Hron, ale vzhledem k vypjatému průběhu obou zápasů byl vytěžován jen prvně jmenovaný.

Hned na začátku nás čekali zástupci hlavního města, kteří byli zároveň největším favoritem celého turnaje. Od úvodních minut utkání neměl strážce dvorské svatyně Jakub Lattisch o práci nouzi, výborným výkonem však držel akcie svých kamarádů hodně vysoko. Pražští soupeři celý zápas pravidelné měnili tři kompletní a velmi vyrovnané pětky, kdežto naši borci byli nuceni zvládnout celý zápas prakticky bez střídání. Z tohoto důvodu jsme dokázali být sokům z Prahy vyrovnaným soupeřem pouze první dvě třetiny, v závěrečném dějství pak Pražané zcela převzali otěže zápasu a zvítězili konečným skóre 3:8.

Podobný průběh mělo i druhé utkání s týmem z Teplic, který byl sice v porovnání s Pražany o poznání slabším soupeřem, ovšem v jeho prospěch opět hrála výrazná početní převaha, kterou ve formě většího množství uspořených sil zužitkoval ve třetí třetině, v níž dvěma slepenými góly odskočil týmu od karlovarského dostihového závodiště na rozdíl dvou branek. Poslední hřebíček do pomyslné rakve pak tepličtí zatloukli, když přesně zamířili do odkryté klece při závěrečné power play našeho týmu a uzavřeli tak skóre na konečných 1:4.

Sedmáci se třetím místem postarali o historický úspěch naší školy a vysloužili si také sympatie a uznání svých konkurentů, jelikož ve výrazně nižším počtu dokázali být oběma svým sokům přinejmenším rovnocennými soupeři.