Aktuality‎ > ‎

Velikonoční (hlavně) sportovní den

přidáno: 18. 4. 2014 12:03, autor: Jan Weber   [ Aktualizováno 21. 4. 2014 12:00 uživatelem Jiří Kopárek ]
Jako každý rok byla středa před Velikonocemi na II.stupni školy již tradičně vyhrazena sportu. Léty ověřený scénář obsahoval Velikonoční laťku - skok vysoký a turnaje v Petanguu a Florbalu. 

Ne všichni sportovali. Šesťáci s paní učitelkou Zemanovou si upekli velikonoční perníky a zvládli i vyrobit perníková srdce jako ceny pro tři nejlepší florbalová družstva.

Na I. stupni si některé paní učitelky pro svá prťata připravily svůj program s velikonoční tématikou.


Talentovaní deváťáci sesadili své učitele z trůnu

Kolem desáté hodiny dopolední odstartoval ve velké tělocvičně tradiční florbalový turnaj, který předcházely různé debaty o "neporazitelnosti" učitelského týmu. Teachers nastoupili v lehce pozměněné sestavě a nově do týmu zabudovali paní učitelku Slavíkovou. V bráně se pak představil pan učitel Minca.

Celkem šest týmu předvádělo velice kvalitní a především férový florbal. Po odehrání zápasů ve skupinách přišly na řadu velmi dramatické vyřazovací boje, do nichž učitelé vstupovali s jedno výraznou posilou - turnaj totiž ozdobila přítomnost Davida Zuckera, další opory hokejové Energie!

V play-off se dřelo o doslova o každý metr palubovky a všechny týmy se snažily udělat maximum pro to, aby se probojovaly do finále. Do něj si cestu vystřílel tým All Stars, který hodlal vyzvat několikanásobné obhájce titulu z řad pedagogického sboru. Nutno podotknout, že kostru týmu All Stars tvořilo trio žáků devátých tříd Patera, Bílý a Maňák, přičemž všichni tři jmenovaní během čtyř posledních let pravidelně nastupovali ve všech různých školních týmech a na své štíty si připsali úspěchy, které v historii naší školy neměly obdoby (účast v krajských kolech v kopané, republiková kvalifikace v basketbalu a dvojnásobná účast v celorepublikové kvalifikaci právě ve florbalu).

Mládí, talent a výborná fyzická kondice nakonec slavily úspěch a ve velmi dramatickém finále deváťáci vůbec poprvé v historii velikonočního sportovního dne svrhli své učitele z trůnu a po vítězství 5:3 se nakonec zaslouženě radovali z celkového vítězství 5:3!


 

Ve skoku vysokém vyhráli své kategorie Pavel Maňák, Dominik Trapp a Bára Lizalová


Petanque - pořadí dvojic:
Comments