Aktuality‎ > ‎

Den otevřených dveří, listopad 2014

přidáno: 30. 11. 2014 12:19, autor: Jan Weber   [ aktualizováno 30. 11. 2014 12:20 ]

Ani v letošním roce jsme nezapomněli pozvat, přivítat a pohostit v naší škole několik desítek návštěvníků z řad rodičů a karlovarské veřejnosti. Po malém úvodním koncertu mohli všichni hosté volně prozkoumat veškerá zákoutí historické školní budovy, která se v letošním roce dočkala zateplení a zbrusu nové fasády.

Organizátoři této velice příjemné akce připravili pro všechny přítomné bohatý program, který připravili žáci se svými pedagogy. 

Došlo na bravurní dramatizaci Andersenovy známé pohádky Císařovy nové šaty v režii žáků VIII. A. 

Besídku se zpěvem a divadelním představením si pro posluchače připravili i ti nejmenší z prvního stupně. Během uvolněné atmosféry se celou školou nesly známé melodie vánočních koled, při jejichž poslechu si měli šikovní zájemci možnost si sami vyrobit adventní věnec. 

Opět zde bylo pletení proutěných košů a zajímavá byla rovněž tvorba mandal - orientálních obrazců, které mají magický vliv na lidský organismus a nabíjejí ho pozitivní energií. 

V obležení se opět ocitla "minikavárnička" – v té si hosté mohli odpočinout u šálku kávy či čaje a ochutnat čerstvé dezerty, které pro ně připravily děti. 

Po chvilce oddychu mohli příznivci molekul navštívit učebnu chemie a zapojit se do zajímavých pokusů.

K nahlédnutí byly samozřejmě i veškeré učebny vybavené moderní výukovou technikou a dataprojektory. Letos nově byly také uspořádány sportovní soutěže, díky nimž mohli návštěvníci spatřit zázemí obou místních tělocvičen.

Celý Dne otevřených dveří probíhal ve znamení velmi přátelské a pozitivní atmosféry, což bylo patrné především na úsměvech a častém potlesku všech zúčastněných hostů.     

 autor: Petr Neč


Comments