Den otevřených dveří 2012

V úterý 27. listopadu se v naší škole otevřely dveře pro všechny, kteří se k nám chtěli podívat a prožít příjemné odpoledne. Program byl letos opravdu bohatý. 

Odstartovalo ho hudební vystoupení žáků 1. stupně pod vedením učitelek Jany Landsfeldové, Veroniky Machartové a Jindry Plicové. 
Pozadu nezůstali ani druhostupňáci s učiteli Jiřím Kollarovem a Adélou Cinkovou. 

Ozdobou a velmi milým překvapením bylo herecké vystoupení šesťáků, které s nimi nacvičil pan učitel Pavel Valenz. Herci předvedli skvělé výkony, který byly podpořeny profesionálními kostýmy. 


Kdo chtěl, mohl se pustit do tvoření svého adventního věnce. Paní učitelky Petra Svobodová a Eva Uttlová byly nápomocny každému. Za symbolický poplatek vznikly opravdu krásné věnce ozdobené spoustou drobných materiálů.

Ve třídách  I.B  a IV. si paní učitelky s dětmi připravily menší vystoupení pro rodiče.


Ve III.B začaly děti vystoupením s paní učitelkou Marcelou Čapkovou, ve kterém chtěly ukázat, co vše už se naučily od začátku roku na hodinách anglického jazyka. Zazněly tu písně, krátké básničky i počítání.Potom následovalo vyrábění vánočních obrázků pomocí ubrouskové techniky a pedigu s paní učitelkou Janou Landsfeldovou. Vyrábění se zúčastnily nejen děti ze III.B, ale také děti z ostatních tříd I. stupně s rodiči. Všem se výrobky moc povedly.
Otevřený byl náš Zookoutek, který se nám během posledního roku opět rozrostl a pyšní se díky panu učiteli Kollarovi a jeho týmu ošetřovatelů spoustou zajímavých zvířat. Brzy ho budeme moci přejmenovat na MiniZoo.
Paní učitelka Marcela Čapková připravila ukázky interaktivní výuky českého a anglického jazyka. Každý se mohl přesvědčit, že se jazyky dají učit i zábavnou formou. 

Dne otevřených dveří se aktivně zúčastnili i žáci 8. a 9. ročníku navštěvující nepovinný předmět chemická praktika. Tito žáci si připravili v naší nové učebně chemie a fyziky několik ukázek pokusů, které samostatně předváděli. Návštěvníkům demonstrovali účinky extrémně hořlavých látek a pokusy s oxidačními činidly, které efektně zapůsobily především na malé děti. Žáci navštěvující chemická praktika tak zúročili svoji přípravu, které věnovali několik hodin. U pana Káčerika se kouzlilo se světlem a fotoaparátem pomocí dlouhého času závěrky a blesku. Fotily se nejdříve světelné stopy předmětů ve tmě, do kterých byla následným bleskem "vložena" focená osoba. Druhá předváděná fotografická technika by se dala nazvat lovení duchů, jelikož se aktéři přesouvali z místa na místo a následně byli na fotce vícekrát jako průhlední duchové. Tyto aktivity se dají využít na různých výletech jako zábava uvnitř za tmy, kdy se venku nedá nic podnikat. U dětí má velký úspěch. Většinu překvapí, že se s "obyčejným" fotoaparátem dají doslova vykouzlit tak neobyčejné fotky bez pomocí upravovacích programů. Děvčata si pomocí malby světlem mohou vykouzlit duhová křídla, zlobidla růžky, malí andílci svatozář a drsní kluci třeba světelný meč.


Tradičně velmi příjemná atmosféra byla jako každý rok ve školní kuchyňce, pro potřebu Dne otevřených dveří změněné v Minikavárničku. Každý si tam připadal jako v opravdové kavárně. Podávala se výborná káva nebo čaj s vynikajícími domácími zákusky. Paní asistentka Yvona Růžičková si s dětmi z kroužku vaření dala opravdu hodně záležet.Nechyběla ani výstava keramických výrobků dětí z kroužku keramiky paní učitelky Lucie Nyklasové. Učitelé Jiří Kollarov a Pavel Wolf vyrobili s dětmi ze Zookroužku velice originální kalendáře, které se úplně všechny prodaly. K prodeji byla letos i vánoční přáníčka a charitativní předměty.


V neposlední řadě byly otevřené i obě naše tělocvičny, každý si mohl zasportovat, čehož mnozí s radostí využili. 


Den otevřených dveří se letos skutečně vydařil. Počet návštěvníků byl opět vyšší než v loňském roce. 

Poděkování patří všem pedagogům i žákům naší školy, kteří se na organizaci podíleli. Dík patří i všem, kteří nás navštívili a přispěli k příjemné předvánoční atmosféře. 
Už dnes se těšíme na Den otevřených dveří v příštím roce.
Comments