Den otevřených dveří 2013

Den otevřených dveří

V našem plánovacím kalendáři si můžeme odškrtnout další úspěšnou akci. Dne 26.11.2013 jsme totiž u nás přivítali návštěvníky v rámci již tradičního "předadventvího" Dne otevřených dveří.  Ve vstupní chodbě školy bylo možné zakoupit různé drobné předměty a výrobky ze školní keramické dílny a přispět tak symbolickou částkou do školní sbírky, jejíž výtěžek bude věnován obyvatelům katastrofou zasažených Filipín.

I letos kolektiv pedagogů a dalších zaměstnanců školy spolu s dětmi připravili pro veřejnost pestrý doprovodný program, který odstartoval úvodním slovem ředitele Jiřího Kopárka, jenž v útrobách školní jídelny přivítal všechny přítomné hosty. Poté se improvizovaného podia zhostili žáci prvního stupně, kteří si pro diváky připravili pěvecké a taneční vystoupení. Štafetový kolík dále převzali herci ze sedmé třídy, jejichž dramatizace epické básně Král Lávra od spisovatele a revolučního novináře Karla Havlíčka Borovského sklidila nadšený potlesk obecenstva.

V přízemí školní budovy si mohli všichni přítomní pohladit zvířátka z místního Zookoutku, vyzkoušet si práci na interaktivních tabulích, vyrobit si pomyslné „zlaté prasátko", případně prověřit zručnost svých prstů při malování na hedvábí. 

Zájemci o další kulturní zážitek museli vystoupat o patro výše, kde má své učebny druhý stupeň. Na chodbách si každý z přítomných mohl nechat příjemně pohladit ušní boltce zpěvem žáků, kteří zpívali jak populární písně, tak stylizované vánoční koledy, ovšem nejen v češtině, ale i v angličtině a němčině. Ve třídách druhého stupně mohl kdokoliv z účastníků prověřit své znalosti a dovednosti v rámci řešení různých matematických úkolů a potrápit svůj jazyk při přeříkávání logopedických jazykolamů. Spojit příjemné s užitečným poté mohly nejen maminky se svými dítky v učebně výtvarné výchovy, která byla doslova obsypaná jehličím připraveným pro výrobu adventních věnců.

V nejvyšším patře školy bylo důkladně postaráno o všechny, kteří se po perném pracovním dni chtěli občerstvit a posedět u kávičky a příjemného rozhovoru. V minikavárničce na ně krom kávy čekaly cukrářské výrobky dětí z koutku vaření, o jejichž lahodné chuti svědčí i fakt, že nejedna z maminek odcházela s poctivě opsanými recepty. Hned ve vedlejší učebně chemie se pilně pracovalo na všelijakých zajímavých pokusech.    

Tradičně velký zájem byl rovněž i o obě školní tělocvičny, v nichž si pohybuchtiví návštěvníci mohli ohmatat a na vlastní kůži vyzkoušet veškeré školní náčiní, které škola nabízí.

I letošní Den otevřených sklidil mezi veřejností velký úspěch a i co do počtu návštěvníků, jimž často v plynulém pohybu mezi sebou nestačily rozměry školních chodeb, se dá hovořit o stále výše a výše zvedané laťce tohoto každoročně příjemného večera ve školním prostředí.

                                                                                                                                  P. NečComments