O nás‎ > ‎

Souhrn akcí

Dny vědy a techniky v Plzni


Žáci VIII. A, VIII. B a IX. třídy se 16.9. 2011 již tradičně zúčastnili zajímavé akce každoročně
pořádané ZČU v Plzni. V ulicích města naši žáci mohli na vlastní oči vidět mnoho zajímavostí
z matematiky, fyziky, chemie a informatiky. Některé pokusy si mohli vyzkoušet dokonce
na vlastní kůži. A tak na přiložených fotografiích můžete vidět, jak jsme na šlapacím kole
vyráběli vlastní elektřinu, jak stojíme uprostřed obrovské bubliny a mnoho, mnoho dalšího.
Všichni se těšíme, že se do Plzně podíváme i v příštím školním roce.
O. RaidlováVaření

Dnes jsme dělali nenáročné ale velmi dobré langoše.Sešlo se nás velmi málo,ale síly jsme vydali za všechny.Chutnalo nám to velmi moc , příště bude určitě zase nějaká dobrota.Najedli jsme se tak,že se nám ani nechtělo uklízet.Domů jsme si přinesli velkou výslužku a i tam to všem moc chutnalo.Byli rádi,že jsme se něco dobrého naučili.
autor : Filip Makovec


Výlet vojenský prostor


11.5.2011 byly naše třídy,(II. a III.) na přírodovědném výletě “Den dětí“ v Doupovských
horách. Po průjezdu vojenským prostorem jsme dojeli ke srubu, kde nás přivítali lesníci
slavnostními fanfárami – halali. Poté se děti rozdělily do několika skupinek a vybíhaly na
cca 2 km okruh, kde je čekalo 6 stanovišť s různými úkoly ( poznávání stromů,ze života včel,
stopy zvířat,poznávání paroží apod.). Po doběhnutí zpět ke srubu byly úkoly, které děti splnily
vyhodnoceny a každý dostal malou odměnu.
Pro ukrácení dlouhé chvíle bylo dětem k dispozici vojenské auto, vysílačky, děti mohly střílet
ze samopalu a pistole na terč na tzv. trenažeru, mohly si zastřílet ze vzduchovky,nebo si
zkusit pilou uříznout polínko.
Pro děti byl připraven oheň, kde si průběžně opékaly buřty a také výborná čočková polévka.
Po celou dobu měly děti zajištěn pitný režim.Také se nám velice vydařilo počasí.Na závěr se
s námi lesníci opět rozloučili zatroubením halali.
Tuto bezva akci pro nás připravily Vojenské statky a lesy ve spolupráci s Krajským úřadem.
Touto cestou bychom chtěli poděkovat ing. Skočdopolemu a ing. Macháčkovi, za
zajištění akce, vojákům z radošovské posádky a ostatním lesníkům a personálu, kteří se na
zdaru celého programu podíleli.Výtvarná soutěž Karlovarsko - můj domov

   Včera byl nádherný den. Šli jsme si vyzvednout výhry z výtvarné soutěže, kterou vyhlásila
městská knihovna. V kreslení jsme byli velmi úspěšní. Naše výtvarné práce jsou vystavené v městské
knihovně. Vyhráli jsme první místo a každý dostal krásnou knihu. Jmenuje se Nestvůry a draci. Knížka,
kterou jsem vyhrála, se mi moc líbila, protože je hezky ilustrovaná. Cestou zpátky nám paní učitelka
koupila zmrzlinu.
Těším se na příští ročník této soutěže.


Kristýna Molčanová, žákyně 4. tř.


Projekt - Co víme o státech EU

přidáno: před hodinou, autor: Jiří Kollarov   [ aktualizováno před 37 minutami ]

Milí přátelé, právě pracujeme v Občanské výchově na projektu " Co víme o státech EU". Vyhledali jsme si zajímavosti a charakteristické znaky jednotlivých států EU. Konkrétně Itálie, Francie, Malty, Švédska, České republiky a Velké Británie. Různé obrázky, vlajky a zajímavá místa jsme pak nalepili a nakreslili na velké plachty a vystavíme si je ve škole, abychom se tak o naše znalosti podělili se svými spolužáky.
Sedmáci

Projekt - Green English

přidáno: před 46 minutami, autor: Jiří Kollarov   [ aktualizováno před 38 minutami ]

V rámci projktu "Green English" naši čtvrťáčci pěstují americkou odrůdu rajčat Heirloom Tomatoes Camp Joy. Vedou si svůj Gardener's Calender a učíme se slovní zásobu na toto téma. Rajčátka si na konci školního roku odnesou domů a doufáme, že jim vlastnoručně vypěstovaná rajčata budou chutnat. Nejen jim, ale že potěší i celý zbytek rodiny. Žáci si své rostlinky pojmenovali anglickými jmény a skvěle a zodpovědně se o ně starají a zalévají je.
K. Vltavská
Velikonoční sport s Lukášem Mensátorem
Netradičně prožily tradiční Velikonoční sportovní den děti ze školy 1. máje ve Dvorech. Již po desáté proběhl závod ve skoku vysokém, Velikonoční laťka a Florbalový turnaj. Po loňském úspěchu soutěžily děti podruhé v petanquu. Aktivně se do soutěží zapojili téměř všichni žáci II. stupně. Závěrečné boje o umístění měly ohromný náboj a byly plné emocí. 
Největším zážitkem však nebyly trefy, góly ani překonané centimetry, ale senzační návštěva Lukáše Mensátora. Ten pomohl družstvu učitelů ve dvou zápasech, podepsal všem zájemcům své fotografie a se svými fanoušky se i vyfotil. Publikum tentokrát netleskalo jeho podařenému zákroku, ale vstřelenému gólu. Přibližně hodinová návštěva bude mít určitě za následek zvýšení počtu členů jeho fanklubu. Příjemným a sympatickým vystupováním jich u nás získal několik desítek najednou.Hledání velikonočních vajíček

Dne 18.4.2011 jsme se žáky 4.třídy uspořádali podle americké a anglické tradice " Egghunt".
Hledali jsme 40 vajíček,které nám schoval " Easter Bunny" ( velikonoční zajíček ) na školní zahradě.Děkujeme 9.B za pomoc při organizaci. K.Vltavská,A.CinkováKarlovarsko - Můj domov

Někteří žáci 4. třídy se zúčastnili výtvarné soutěžě Karlovarsko – můj domov, kterou vyhlásila Městská
knihovna Karlovy Vary.

Jejich práce jsou vystaveny v prostorách

hlavní budovy Městské knihovny.
Těšíme se na vyhodnocení soutěže a držíme všem zúčastněným palce.


Březnový výlet - Kozodoj 2011

V březnu jsme s turistickým kroužkem navštívili farmu Kozodoj ve Staré Roli. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého ze života zvířat. Všem se nám na farmě moc líbilo. 21. května 2011 budou Karlovarské bioslavnosti na Kozodoji, které určitě stojí za návštěvu.


Hry a klamy - výstava Karlovy Vary

V polovině února naši žáci navštívili výstavu v Muzeu Karlovy Vary nazvanou Hry a klamy poznej se.Exponáty byly zapůjčeny ze zábavně naučného centra IQpark Liberec a obsahovaly různé hlavolamy,kvízy,hádanky,skládačky a optické klamy,které v dětech aktivovaly hravost a tvořivost. Výstava se nám moc líbila a určitě si podobnou akci nenecháme ujít.Také zimní Karlovy Vary mají své kouzlo.

V únoru jsme s turistickým kroužkem navštívili podzemí karlovarských kolonád. Zpátky ke škole jsme se pak vrátili lesní cestou. Všem se nám výprava moc líbila. Z vycházky jsme pořídili spoustu pěkných záběrů a několik z nich jsme pro Vás přiložili ke shlédnutí. 
Dále zájemcům nabízíme dětský letní tábor s turistickým zaměřením v Kožlanech. Termín konání: od 14.8. do 19.8.2011. Bližší informace u p. Andělové ve školní družině.Čtenářská soutěž 2011Dívky na vítězství v turnaji nakonec nedosáhly

5. ledna se na ZŠ Truhlářská uskutečnilo Okresní kolo dívek osmých a devátých tříd ve florbalu. Mezi několikačlennými týmy ze čtyř dalších škol se kvintet našich dívek právem cítil malinko nedůstojně. Vinou lenosti a nezájmu ostatních kolegyň ze školních lavic jim však nic jiného, než vydržet půldenní florbalový maraton prakticky bez střídání, nezbývalo.

První zápas měl znamenat křest ohněm - proti našemu týmu se postavily soupeřky ze ZŠ Krušnohorská, jejíž další výběr den předtím ovládl chlapecký turnaj stejné věkové kategorie. Jak se ovšem ukázalo, největší překážkou pro naše děvčata měla být především koncovka. Soupeřky se prakticky celý zápas nedokázaly dostat ze svého obranného pásma, obrovský počet šancí však naše hráčky dokázaly zúročit v pouhé dvě branky. V tomto směru byl soupeř o poznání efektivnější a z minima vytěžil maximum. Zápas tak skončil remízou 2:2, přičemž zcela zbytečná ztráta bodu měla v dalších fázích turnaje sehrát klíčovou roli.Ve druhém a třetím klání získaly reprezentantky naší školy naprosto s přehledem skalpy soupeřek ze ZŠ Truhlářská a ZŠ Nejdek – Náměstí. V závěrečném utkání jim však už došly síly a s konečným posledním týmem celého turnaje ze ZŠ Nejdek Karlovarská pouze remizovaly 2:2, přitom po prvním poločase dokonce prohrávaly a z krize je dostal až přestávkový monolog dozorujícího učitele.

I když dívky neprohrály ani jediný zápas přesto se vinou tříbodového herního systému, jehož objektivita je v rámci turnajových soutěží podobného rozsahu celkem spekulativní, radovala z vítězství pořádající škola a na naše hráčky zbylo druhé místo. Rozdíl sehrál jediný bod, o který náš výběr přišel právě nedůsledností v prvním zápase. I tak si bojovnost a odhodlání našeho týmu zaslouží obrovskou pochvalu a uznání. Alespoň malou náplastí na bolestivou ránu bylo vyhlášení Andrey Vavřinové nejlepší hráčkou celého turnaje.

Naši školu reprezentovaly: Nikola Bilá (8.třída), Nikola Šachová, Martina Rybová, Lucie Kazdová, Andrea Vavřinová (všechny 9.B)


FLORBALY 2011
Strašidlovský den

napsala: Kristýna Molčanová, 4.tř.

1.listopadu jsme zažili neobvyklý den. Všichni žáci totiž přišli převlečení za strašidla a z některých šla opravdu hrůza. Já jsem byla za smrtku, ale nejvíce se mi líbil Lebkor, který nosí na zádech zakrslé dvojče. Lebkoři jsou nebožtíci, kteří byli zavražděni. Tento Lebkor měl dokonce ještě v hlavě nůž. Nejdříve se nám všechna strašidla představila, pak jsme hráli různé hry a soutěžili jsme.

Zábavná hra byla například“ Běhavka“. Hraje se tak, že dvojice dětí dostane text, ve kterém chybí některá slova. Paní učitelka ta vynechaná slova vyvěsí na chodbu. Pak se to odstartuje a jeden z dvojice vyběhne na chodbu, zapamatuje si maximálně tři slova, jde zpět, nadiktuje je tomu druhému, pak se vystřídají. Když mají všechna slova zapsaná, mohou začít s doplňováním slov do textu. Všechny dvojice, kterým se úkol podařilo splnit, dostaly sladkou odměnu.

Strašidlovský den se mi moc líbil a těším se na příští rok.
Den otevřen dveří 2010

Již se z této akce stává tradice. Vždy v prosinci po Mikuláši se snaží ZŠ 1.máje ve Dvorech představit to, co může nabídnout současným i budoucím žákům, jejich rodičům i veřejnosti.

Dveře byly opravdu otevřené, návštěvníci si mohli projít téměř všechny prostory školy a zhlédnout program nebo se zúčastnit aktivit, které pro ně připravili žáci a všichni pedagogičtí pracovníci.


Moser Exkurze

napsala: Patricie Prokopová, 4. tř.

19.11. 2010 jsme navštívili sklárnu Moser. Nejdříve jsme v muzeu viděli výrobky, které se ve zdejší sklárně vyrábí. Potom nám paní průvodkyně pustila krátký film o výrobě sklářských výrobků. Také jsme se dozvěděli, že Moser založil Ludvík Moser před více než 100 lety. Nejzajímavější byla sklářská huť, kde si některé děti mohly zkusit práci sklářů. Podařilo se jim vyfouknout docela pěknou skleněnou baňku. Bylo tam pořádné vedro, a proto jsme byli rádi, když už jsme byli venku. Nakonec jsme se podívali do podnikové prodejny a tam nás překvapilo, jak je všechno drahé. Exkurze se všem líbila a těšíme se, až se zase někam podíváme.


Hudební vystoupení

Dne 8.11.2010 proběhlo v malé tělocvičně hudební vystoupení pana Dvořáčka,který nevšedním přístupem přiblížil dětem různé hudební žánry.Děkujeme moc a budeme se těšit někdy příště !!!


Čert a Mikuláš

I letos do naší školy zavítal Mikuláš se svou družinou – čerty a andílky. Nadílka byla bohatá, největší radost měli naši nejmladší žáci. Čert a čertice z 9. ročníků s sebou přinesli „Knihu hříchů“. Hříšníci se mohli vykoupit básničkou nebo písničkou.

Comments