Soutěže‎ > ‎

Florbal 2011 starší dívky

Dívky na vítězství v turnaji nakonec nedosáhly

5. ledna se na ZŠ Truhlářská uskutečnilo Okresní kolo dívek osmých a devátých tříd ve florbalu. Mezi několikačlennými týmy ze čtyř dalších škol se kvintet našich dívek právem cítil malinko nedůstojně. Vinou lenosti a nezájmu ostatních kolegyň ze školních lavic jim však nic jiného, než vydržet půldenní florbalový maraton prakticky bez střídání, nezbývalo.

První zápas měl znamenat křest ohněm - proti našemu týmu se postavily soupeřky ze ZŠ Krušnohorská, jejíž další výběr den předtím ovládl chlapecký turnaj stejné věkové kategorie. Jak se ovšem ukázalo, největší překážkou pro naše děvčata měla být především koncovka. Soupeřky se prakticky celý zápas nedokázaly dostat ze svého obranného pásma, obrovský počet šancí však naše hráčky dokázaly zúročit v pouhé dvě branky. V tomto směru byl soupeř o poznání efektivnější a z minima vytěžil maximum. Zápas tak skončil remízou 2:2, přičemž zcela zbytečná ztráta bodu měla v dalších fázích turnaje sehrát klíčovou roli.

Ve druhém a třetím klání získaly reprezentantky naší školy naprosto s přehledem skalpy soupeřek ze ZŠ Truhlářská a ZŠ Nejdek – Náměstí. V závěrečném utkání jim však už došly síly a s konečným posledním týmem celého turnaje ze ZŠ Nejdek Karlovarská pouze remizovaly 2:2, přitom po prvním poločase dokonce prohrávaly a z krize je dostal až přestávkový monolog dozorujícího učitele.

I když dívky neprohrály ani jediný zápas přesto se vinou tříbodového herního systému, jehož objektivita je v rámci turnajových soutěží podobného rozsahu celkem spekulativní, radovala z vítězství pořádající škola a na naše hráčky zbylo druhé místo. Rozdíl sehrál jediný bod, o který náš výběr přišel právě nedůsledností v prvním zápase. I tak si bojovnost a odhodlání našeho týmu zaslouží obrovskou pochvalu a uznání. Alespoň malou náplastí na bolestivou ránu bylo vyhlášení Andrey Vavřinové nejlepší hráčkou celého turnaje.

Naši školu reprezentovaly: Nikola Bilá (8.třída), Nikola Šachová, Martina Rybová, Lucie Kazdová, Andrea Vavřinová (všechny 9.B)